Dumor SCC - istotne wsparcie w zleceniach nietypowych, standardowych i "od ręki"

Coraz więcej małych zamówień – to powoli staje się standardem w drukarniach. Jest to wyzwanie organizacyjne, przed którym aktualnie stają drukarnie cyfrowe.

 

 

Nietypowe zlecenia

Temat jest bardzo wdzięczny, nietypowe formaty, ozdobne papiery – wiele firm robi z tego główny biznes. Zakładają, że maszyny drukujące wykonają zadanie – jak zadbać o procesy introligatorskie aby w wydajny sposób zrealizować produkcję.

 

Kombajny introligatorskie

 

Kombajny introligatorskie są urządzeniami łączącymi wiele funkcji – wycinanie, rozcinanie, bigowanie, perforacja.

W urządzeniu Dumor SCC korzystając z wygodnego kreatora niewykwalifikowany operator (na podstawie informacji od osoby składającej arkusz) jest w stanie zaprogramować pracę, wystarczy wpisać:

- format papieru (standardy typu SRA3 wybieramy z listy predefiniowanych)

- odległość pierwszego użytku od początku arkusza

- format wyjściowy użytku

- boczne marginesy

- rozcinkę wzdłużną

- rozcinkę poprzeczną

- miejsce bigowania, standardy („w pół”, „w zetkę”, „w C”) wybieramy z predefiniowanej listy, możemy też wpisać dowolną wartość (wpisujemy pozycję bigowania raz, powtórzy się dla każdego użytku)

Po ułożeniu arkuszy na podajniku urządzenie automatycznie pobierze arkusze i rozpocznie zaprogramowane procesy.

A co ze standardowymi/typowymi zleceniami?

Na to też jest rozwiązanie – jeszcze szybsze. Powtarzalne prace można zaprogramować w urządzeniu pod konkrentą nazwą (np. „zaproszenie 10x10 składane w pół”) – operator przywołuje program z pamięci i maszyna jest gotowa do pracy.

Można również wydrukować na arkuszu kod kreskowy, korzystając z czcionki code39 opisujemy numer programu. Maszyna rozpozna numer programu i automatycznie wczyta pracę. Dzięki temu ilość pomyłek przy pracy spadnie praktycznie do zera, a maszynę może obsługiwać osoba, która jeszcze poprzedniego dnia nie wiedziała czym jest gramatura papieru.

Jeśli obrabiasz duże ilości różniących się zleceń – rozwiązanie pozwoli Ci oszczędzić znaczące ilości czasu:

 

Zaproszenia A5 bigowane

10,34

Ulotka A3 bigowana w pół

13,21

A6 – pocztówki

7,69

A5 ulotki

11,54

A4 ulotki

11,54

Wizytówki bez rozcinki - aż do

10,00

Wizytówki z rozcinką

5,77

(tabela przedstawia ilość obrobionych arkuszy SRA3 w ciągu minuty, co oznacza iż w ciągu minuty Dumor SCC wytnie i zbiguje np. ponad 40 zaproszeń A5).

 Porównaj to w wolnej chwili ze swoimi średnimi wynikami na introligatorni.

 

Zlecenia od ręki

 

Jeśli posiadasz firmę w miejscu w którym odwiedzają Cię klienci, albo prowadzisz drukarnię w okolicy centrum biznesowego zapewne wiesz jak często klienci potrzebują czegoś „na wczoraj”- „Jutro wyjazd na targi a ulotki nie gotowe”.

Dzięki zastosowaniu kombajnów introligatorskich takie zlecenia nie są więcej problemem. Jedno urządzenie zastąpi gilotynę, bigówkę i perforator dodatkowo wszystkie procesy zrealizuje automatycznie.

Porównaj to ze standardową produkcją. Spraw, aby klient był zaskoczony że tak szybko dostał to czego potrzebował, nie musiał czekać na kuriera a z Twojej drukarni wyjdzie z gotowym produktem zrealizowanym „od ręki”.

 

Wydaje się być to dobrą metodą z gigantami z branży druku on-line.

 

Kombajny introligatorskie jak Dumor SCC doskonale sprawdza się w roli głównego urządzenia introligatorskiego w nowoczesnej drukarni cyfrowej. Przekonaj się w jaki sposób pozwolą Ci zwiększyć przewagi konkurencyjne.

 

Sprawdz szczegóły techniczne urządzenia: 

http://akonda.pl/dumor-scc.html

 

Zamów więcej informacji: 

 

projekt / wykonanie strony www: graffik.com.pl | wsparcie IT: malal.pl